Půjčka: jak vybrat u nejvýhodnější?

Do nepříznivé finanční situace se může doslova mrknutím oka dostat takřka kdokoli z nás. Stačí jedna nezaplacená složenka nebo faktura u telefonního operátora a na krku můžete mít následně pořádný dluh, v krajním případě exekuci. Jak tomu předcházet? Buďto řádně hlídat své příjmy a výdaje nebo si najít nejvýhodnějšího poskytovatele půjček, který vám v případě finančních potíží pomůže s jejich řešením. Jak vybrat tu nejvýhodnější půjčku se dozvíte o pár řádků níže.

Počítejte s celkovými náklady

I když společnost slibuje nízký úrok, který na první pohled nemá konkurenci, pokud si k úroku připočítáte další poplatky (například za poskytnutí, schválení nebo vedení půjčky), může se výsledná částka vyšplhat k horentním sumám. Proto si vždy zjistěte maximum informací o tom, co všechno budete muset společnosti zaplatit a na kolik vás nakonec jedna malá půjčka vyjde.

Vyhněte se nápadně levným půjčkám

V případě, že jste narazili na půjčku, jejíž úroková míra se nebezpečně blíží nule, pak zbystřete. S největší pravděpodobností se jedná o nesolidního poskytovatele, kterému rozhodně nejde o vaše dobro, nýbrž o dobro vlastní. Takové půjčce se pokud možno co nejdříve vyhněte.

Přečtěte si také:  Srovnejte si dvě oblíbené nebankovní půjčky

Čtěte smlouvy do konce

Před každým podpisem smlouvy (a neplatí to jen pro smlouvy týkající se spotřebitelských úvěrů) si jejich obsah řádně přečtěte. Jedině tak se vyhnete případným pozdějším reklamacím, na které však již nemusí být brán zřetel. Mějte na paměti, že: „Co je psáno, to je dáno“ a pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat nebo si smluvní podklady vyžádat domů k detailnějšímu prozkoumání. Jedině tak se můžete vyvarovat fatálním chybám.