Výhodné nebankovní půjčky bez úroků a navýšení

O nebankovních půjčkách se většinou hovoří s despektem – předražené, s vysokým úrokem, rizikové. Mají však také řadu nezpochybnitelných výhod. Často jsou dostupné i pro ty zájemce, kteří by se svou žádostí u banky z nějakého důvodu neuspěli, nechtějí nebo nemohou prokazovat svůj příjem, mají záznam v některém z registrů dlužníků, atp.

Úroky versus navýšení

Zatímco banka vám půjčí peníze vždy na předem stanovený úrok v procentech, nebankovní společnosti často používají spíše systému navýšení. Tj. již při poskytnutí peněz je vám oznámena konečná částka, kterou zaplatíte.Ta se již dále nezvyšuje a ni jinak nemění, pokud dodržujete dohodnutý splátkový kalendář.

Půjčka zadarmo?

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, trochu jako z oblasti sci-fi, i takové půjčky existují. Nebankovní společnosti samozřejmě nejsou na své klienty „tak hodné“, jedná se spíše o promyšlený reklamní tah, který vám však může v případě nouze nejvyšší výrazně pomoci.

Přečtěte si také:  Vyzkoušejte půjčky od nebankovních společností

Celá řada nebankovních společností nabízí první půjčku pro nové klienty zdarma. V praxi si tedy půjčíte 1 000 korun a vrátíte v dohodnutém termínu také 1 000 korun. Společnost získá nového klienta, o kterém doufá, že se na ni příště obrátí znovu, vy zaplatíte nečekaný účet.

Nepočítejte však s možností vypůjčit si vyšší částky. Neprověřeným klientům společnosti půjčují jen v řádech stokorun, maximálně jeden, dva tisíce. Teprve v případě, že se na konkrétního poskytovatele obrátíte opakovaně, budete mít možnost vypůjčit si částku vyšší, tentokrát však již s fixně stanoveným navýšením.