Kreditní karta s bezúročným obdobím

Kromě těch šťastných, jejichž příjem je natolik vysoký, že jsou schopni dodržovat doporučení finančních analytiků a ukládat si rezervu ve výši minimálně tří měsíčních příjmů, se zřejmě každý z nás už dostal do situace, kdy přišel před výplatou nečekaný výdaj, který nebylo možno odložit a na zaplacení jaksi nezbývalo.

Půjčka jako řešení

Samozřejmě můžete odložit složenku bokem a zaplatit o pár dní později – s největší pravděpodobností se nic nestane (pokud pár dní neznamená celý měsíc), ale co např. s porouchanou lednicí uprostřed parného léta nebo s nefunkční pračkou v rodině s několika malými dětmi? Jako nejschůdnější možnost se nabízí půjčka v rodině nebo mezi přáteli. Bývá bezúročná a snadná – pokud vám má kdo půjčit.

Půjčka v bance, nebankovní půjčka…

Jestliže potřebujete skutečně nízkou částku do cca 5 000 Kč, cestou do banky se vůbec nezdržujte. Takto nízké půjčky žádná z nich neposkytuje. Poněkud úspěšnější budete v nebankovním sektoru, zde však řada společností naopak poskytuje při prvním kontaktu půjčky jen v minimální výši, dokud si vás jako klienta neprověří.

Přečtěte si také:  Kde najít skutečně levnou půjčku?

Kreditní karty

Výhodným produktem v takovémto krizovém případě bývá kreditní karta, kterou většina bank svým klientům nabízí automaticky v případě, že jejich účet vykazuje nějaký pohyb. Výhodou této karty je fakt, že při bezhotovostních platbách poskytuje svému držiteli určité bezúročné období. Jestliže peníze v této době splatíte, neplatíte za půjčku ani korunu. Bezúročné období je u různých bank různě dlouhé, běžně se pohybuje mezi 30 a 45 dny, někdy však trvá až 55 dní.