Záznam v registru

Každý, kdo někdy žádal o půjčku, na to asi narazil. Banky nebo i některé nebankovní společnosti své klienty prověřují v rámci registru dlužníků. Aktuálně jsou celkem 4 takové registry. O výpis z registru si můžete požádat sami a zjistit tak, jestli na vás není vedený nějaký záznam.

Nebankovní registr Solus

Nebankovní registr SOLUS obsahuje informace o lidech, kteří neplatí svoje závazky. Registr SOLUS obsahuje především negativní informace (tedy pokud nesplácíte nebo je jiný problém). Registr najdete na adrese www.solus.cz. Výpis je možné získat i přes SMS. Cena je 92 Kč za SIN kód a dále pak 99 Kč za SMS.

Nebankovní registr NRKI

Provozovatelem tohoto registru je LLCB, tento nebankovní registr využívají především splátkové společnosti jako ČSOB Leasing, a.s., GE Money Auto, a.s., GE Money Multiservis, a.s., CAC Leasing, a.s., Santander Consumer Finance, a.s., ŠKOFIN, a.s., Leasing České spořitelny, a.s., s Autoleasing, a.s. Více na www.creditbureau.cz zde je možné získat výpis a to za cenu 100 Kč (+ případně poštovné, pokud si jej necháte zaslat poštou.

Přečtěte si také:  Půjčky bez registru a poplatku

Bankovní registr CBCB

Prostřednictvím registru CBCB si banky vyměňují informace o bonitě a důvěryhodnosti svých klientů. Tento registr obsahuje jak negativní, tak i pozitivní informace o tom jak splácíte svoje závazky vůči bance. Výpis z registru stojí 100 Kč a je o něj možné požádat na www.cbcb.cz

Centrální registr exekucí CEE

Posledním zajímavým registrem je pak i Centrální evidence exekucí, kterou provozuje Exekutorská komora České Republiky. Registr je možné najít na adrese www.ceecr.cz. Cena za jedno nahlédnutí do evidence exekucí je 60 Kč.