Jak zamezit tomu, aby proběhla exekuce nemovitostí?

Pokud máme dluhy, je třeba je splácet. Pokud to neděláme, můžeme mít v budoucnu poměrně velký problém. Ten souvisí s tím, že na nás věřitel pošle exekutora a ten bude konat. Mezi to nejběžnější dnes patří exekuce nemovitostí. Jak se jí vyhnout, pokud nám hrozí? Podívejme se na několik cest, které existují.

Ideální je své dluhy řešit

Specifickou, ale rozhodně nejlepší možnou cestou je ta, pokud se rozhodneme řešit naše dluhy. Možností, jak na to, je hned několik. V první řadě je to cesta spojená se splátkovým kalendářem, který bychom měli za všech okolností dodržovat. Pokud to budeme dělat, nemusíme se bát toho, že by došlo k tomu, že by po nás věřitel vymáhal cokoliv navíc.

Druhou cestou, která existuje, je možnost takzvaného oddlužení. Pokud je nám schváleno, nemusíme se obávat toho, že by na nás exekutor v rámci daných dluhů mohl. I zde je ale třeba myslet právě na to, že i v rámci oddlužení musíme své závazky hradit. A to v rámci termínů splatnosti.

Od exekuce nemovitostí nás může ochránit i domluva s exekutorem

Jakmile už dojde k tomu, že exekutor sahá na náš majetek, je třeba nedělat mrtvého brouka a komunikovat. I když už je náš majetek obstaven, nemusí to nutně znamenat, že si ho exekutor také vezme. Platí totiž, že i pro něho může mít místo organizování dražby pohodlnější, pokud mu dluh vrátíte ve splátkách. V takovém případě sice bude nemovitost dále zatížena exekučním titulem, ale již nebude docházet k tomu, že by byla reálně prodána. A tím exekuce nemovitostí finálně neproběhne.

Přečtěte si také:  Nakupujte na iTesco online

Mluvíme-li o možnosti splátek, nesmíme zapomenout na to, že na těch se můžete domluvit nejenom s exekutorem. Stejně tak je možné oslovit i věřitele s požadavkem na to, aby byl upraven splátkový kalendář, který by vaší současné situaci vyhovoval lépe.

Lze si také půjčit

I to je cesta, která však patří mezi takové, u kterých musíme říci, že nejsou zase nějak výrazně doporučované. A to proto, že půjčky a problémy s nimi bychom neměli řešit dalšími úvěrovými produkty. Přesto musíme zmínit, že exekuce nemovitostí zkrátka vyřešit může. Počítat je ale třeba s tím, že dané úvěry mají hned několik specifik, kam se řadí tyto:

  • Je třeba ručit nemovitostí
  • V rámci půjčky nedostaneme více, než je polovina hodnoty nemovitosti
  • Úvěry jsou spojeny vysokou úrokovou sazbou

Podíváme-li se na společnosti, které nám tuto možnost nabídnou, patří mezi ně třeba i společnost Acema. Ta dnes patří mezi ty nejlepší, které na trhu existují. Proč? Jelikož ona samotná o sobě říká například toto: „U ACEMA Credit Vás nebudeme zdržovat byrokracií, prověřováním registru dlužníků, či snad ověřováním Vašich příjmů. Je nám jasné, že naši klienti potřebují rychlé řešení a to jim nabízíme.“ A kolik peněz lze získat? Mohou to být statisíce, ale stejně tak třeba také desítky milionů korun.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.