Aby se vám „levná půjčka“ neprodražila…

Kdo by si nechtěl půjčit za nejvýhodnějších možných podmínek? Když sáhne po půjčce zodpovědný člověk, vždy doufá, že vybral tu nejlepší, což znamená zejména nejlevnější, variantu.

Reklama nesmí lhát, ale…

Veškerá média na nás dnes a denně útočí s celou řadou nabídek výhodných a levných půjček. Všimli jste si někdy, že nikdy neslibují úrok v konkrétní výši? Poslouchejte a čtěte dobře – pokaždé je to: „…úrok UŽ OD…%“. Víte, co to v praxi znamená? Že jestliže si vezmete půjčku za nějakých konkrétních podmínek – v určité výši, na určitou dobu, s určitými dalšími službami, atd., můžete takovouto úrokovou sazbu získat. V případě půjčky, jakou si představujete vy, však může být úrok mnohem vyšší. Reklama nesmí lhát, ale také nemusí říci všechno.

Přečtěte si také:  Levná půjčka Vata

Úrok – ten zná každý

Úroková sazba bývá prvním vodítkem, chceme-li si půjčit peníze. Pro mnoho lidí ovšem také jediným. A v obou případech jde o zásadní chybu. Úroková sazba neříká o ceně půjčky vůbec nic. Mimo úrok se totiž může s cenou půjčky pojit celá řada dalších poplatků a vydání, které vámi zaplacené částky velice, velice zvýší. Mnohem lepším vodítkem je sazba RPSN, kterou jsou poskytovatelé půjček rovněž povinni uvádět.

Než podepíšete, čtěte!

Podstatné a jediné směrodatné je to, co je napsáno ve smlouvě, kterou vám potencionální věřitel předloží. Cokoliv jste společně projednávali předtím ústně, toho se nikdy nedovoláte. Proto než podepíšete, čtěte! Čtěte všechno, pořádně a až do konce – včetně poznámek drobným písmem – a čtěte klidně několikrát nebo si smlouvu před podpisem projděte s třetí nezúčastněnou osobou. Jestliže vám to poskytovatel půjčky odmítá umožnit, rozhodně to není dobrá vizitka jeho serióznosti a vy jděte raději jinam.

Přečtěte si také:  Výhody Levných půjček