Nebankovní půjčka bez registru

Nebankovní půjčka bez registru je nabízena celou řadou firem a společností, které se zaměřují na půjčky a úvěry. Pokud se mluví o půjčce „bez registru“, je tím zpravidla myšleno to, že žadatel nebude ověřován v některém z registrů neplatičů. Těch je v české republice hned několik.

Nebankovní půjčka bez registru – na co si dát pozor?

Pokud je někde nabízena půjčka bez registru, jedná se zpravidla o nabídku některé nebankovní společnosti. Všechny velké banky v česku totiž po svých klientech a žadatelích o půjčku požadují souhlas s nahlížením do registrů – ať už se jedná o nahlížení do centrálního registru úvěrů (CRÚ) nebo do registru dlužníků (CERD) či některých dalších registrů.

Nebankovní půjčka bez registru má jednu velkou výhodu. Půjčka je totiž dostupná i pro ty, co mají nějaké finanční problémy a negativní záznamy v registru. Nemusí se nutně jednat jen o finanční problémy a nesplácení. Stačí, pokud jste někdy v minulosti zaplatili nějakou splátku po splatnosti a už můžete mít záznam v registru.

Náš tip: Potřebujete peníze do výplaty? Půjčka před výplatou nebo také Ověřená půjčka před výplatou na účet

Tím, že vám ale nebankovní společnost půjčí peníze i bez registru, přijme na sebe logicky vyšší riziko. Nebankovní půjčka bez registru tak bývá zpravidla dražší než klasická půjčka v bance. Vyšší cena může být zohledněna ve výši splátek a úroků, nebo někdy bývá požadován poplatek za vyřízení úvěru nebo půjčky.

Přečtěte si také:  Spolehlivá Andělská půjčka

Peníze na ruku bez registru

Další věci, na kterou je nutné si dát pozor, jsou všechny podmínky, za kterých je nebankovní půjčka bez registru poskytnuta. Některé firmy totiž do smlouvy zahrnují různé podmínky a právní kličky. Může se vám tak velmi snadno stát, že pokud uhradíte jednu splátku po splatnosti, tak automaticky bude celá půjčka ukončena a budou po vás chtít zaplatit celou částku najednou.

Pokud se rozhodnete pro nebankovní půjčku bez registru, bude dobré, pokud věnujete maximum svého času na prostudování všech podmínek, které má vámi zvolená půjčka bez registru.