Levné půjčky na bydlení od státu

Levné půjčky na bydlení od státu
Levné půjčky na bydlení od státu

Absolutní revoluce v bydlení pro mladé páry nebo rodiny s dětmi! I tak lze ve stručnosti charakterizovat nové levné půjčky na bydlení, o které můžete žádat již od 1. dubna tohoto roku! Příjem žádostí je tedy již nyní v plném proudu. O tuto revoluci se postaral státní fond rozvoje bydlení a ministerstvo pro místní rozvoj. Peníze na bydlení budou čerpány z evropských fondů a evropské investiční banky.

Jak charakterizovat „levný úvěr“ na bydlení?

Pod pojmem levný úvěr na bydlení si můžete představit úvěr do maximální výše sto milionů s dvouprocentním úrokem, který je možno fixovat až po dobu 30 let. Půjčky jsou určeny všem, kteří chtějí rekonstruovat nebo modernizovat stávající bydlení. 50 milionů je vyčleněno pro rekonstrukci, či modernizaci nebytových prostor. Tyto prostory by měly být přetvořeny v tzv. sociální bydlení, což by mělo vést k zamezení vzniku ghett a deprivovaných zón.

Jak je to s dobou splatnosti?

Vypůjčené finanční prostředky s úvěrem dvě procenta je možno vracet v průběhu 30 let. Dobu, po kterou budou žadatelé půjčky splácet lze však individuálně upravovat. U menších půjček se očekává, že je budou chtít dlužníci vracet rychleji. Kromě jiného je možno domluvit se na mimořádné splátce nebo předčasném splacení úvěru.

Přečtěte si také:  Rychlá půjčka bez přímo ihned

Komu jsou půjčky určeny?

O levnou půjčku od státu mohou žádat majitelé bytů na území měst s tzv. integrovanými plány rozvoje měst. Co si pod tímto pojmem představit? Jednoduše města, ve kterých to z nějakých důvodů neklape. Největšími problémy v těchto deprivovaných zónách jsou problémy sociální a národností. Pro příklad je možno uvést, že o půjčku mohou zažádat třeba obyvatelé z Kladna, Písku, Táboru, Chebu, Chomutova, Mostu, Litvínova, Karviné, Ostravy, Orlové nebo Českého Těšína.