Půjčujeme si u banky: na co se připravit?

Dostali jste se do tíživé finanční situace, z níž nevede jiné východisko, než řešení v podobě půjčky? Nechcete si půjčovat ani u rodiny ani u přátel, a proto vaše kroky míří do banky. Zde ovšem můžete nepěkně narazit a dočkat se poměrně zdlouhavého a nepříjemného výslechu. Ale pěkně popořádku, pojďme se podívat, co všechno bude bankovního úředníka zajímat a na jaké martyrium se připravit.

Máte dostatečný příjem?

Mějte na paměti, že bankovního úředníka bude zajímat výše vašich příjmů. Aby byla informace o tom, kolik peněz měsíčně obdržíte průkazná, bude nutno doložit potvrzení od vašeho zaměstnavatele nebo daňové přiznání v případě, že jste podnikatelem či osobou samostatně výdělečně činnou.

Nemáte záznam v registru dlužníků?

Další skutečností, o kteru se bude bankovní úředník zajímat, je vaše finanční minulost a registru dlužníků. Pokud se zde objevuje vaše jméno, půjčka vám s největší pravděpodobností nebude schválena. A zapírání ani lži vám nepomohou. Banky i další poskytovatelé půjček mají k registrům volný přístup a sebemenší lež tudíž okamžitě prokouknou.

Máte se čím nebo kým zaručit?

Žádáte-li o větší objem finančních prostředků – třeba na rekonstrukci či koupi auta, bude po vás banka s největší pravděpodobností požadovat zástavu ve formě nemovitosti nebo jiné drahé věci. Nemáte-li čím ručit, budete si muset přizvat spolužadatele – ručitele, který za vás převezme zodpovědnost v případě komplikací.

Přečtěte si také:  Půjčka jako pohodlné řešení finanční krize?

Jak můžeme z výše uvedeného vidět, půjčka u banky rozhodně není procesem, který „zmáknete“ během jednoho odpoledne. Ba právě naopak, komplikací je zde více, než dost.