Jak vybrat půjčku na auto

Někteří lidé si půjčují na zdánlivé zbytečnosti, to je jistě zcela bez debat. Dovolená v Karibiku? To si může odpustit každý, který nemá dostatek peněz na kontě. Zcela zbytečný úvěr. Ale když jde o auto a dopravu do práce, která je bezpodmínečně nutná, úplně to mění situaci. Automobil potřebujete, půjčku si rychle sjednáte. Teď jen najít tu, která je nejvýhodnější a nabízí nejvíce doplňkových služeb. Co kdybyste chtěli někdy v budoucnu splatit celou částku jednorázově, rok před koncem splátkového kalendáře? Půjde to? V případě, že ne, porozhlédněte se jinde, nabídek je dnes opravdu dost.

Půjčujte si na nové nebo ojeté auto

Půjčka na auto prostě má svůj smysl. Až 300 tisíc korun bez rizika, to vše na dobu sedmi let. Vyřízení zcela zdarma, nízké úroky. Lákavá nabídka, říkáte? Tak proč o ní nezačít přemýšlet nahlas, že? Na rodinné radě bude jistě schválena bez větších okolků, protože právě tahle půjčka má opravdu něco do sebe. A pokud splátkový kalendář nebude do budoucna vyhovovat, není problém jej trochu upravit. Vždyť se vůbec nic neděje, stačí se jen ozvat – všechno se vyřeší k vaší plné spokojenosti.

Pexels / Pixabay

Když se řekne slovní spojení bankovní půjčky, některým se možná vybaví situace z období devadesátých let minulého století, která byla celkem běžná ještě před několika málo roky. Zkrátka a dobře, nebankovní půjčka je rychlá a ta v bance je takzvaně na dlouhé lokty. To však už dnes není pravda, půjčku v bance vyřídíte až nečekaně rychle – a budete velmi spokojeni s výsledkem. A co vše bankovní půjčky přináší?

  • Úroky velmi nízko u země. Poplatky v drtivé většině případů nečekejte, RPSN je tedy nadmíru slibné.
  • Splátkový kalendář se nastaví v souladu s vašimi potřebami a přáními. A může se měnit i v průběhu splácení, žádný problém!
  • Půjčka v řádu desítek až stovek tisíc během pár minut. Bez mnohastránkové administrativy a nutnosti různých potvrzení.

Porovnání půjček je zkrátka nutností. Ušetříte každý rok pár tisíc korun, tak proč to nezkusit? Nic složitého v tom zajisté nehledejte, stačí jen vědět, jak na to. Pár kliknutí, srovnání půjček během krátkého okamžiku a hned víte, na čem zrovna jste – situace na trhu se mění každý den, včerejší úroky už nemusí platit. Vše se ale bleskově dozvíte, stačí říct!

 
Půjčka na auto

Chcete auto na úvěr? Poradíme, jak na toNové nebo ojeté auto si dnes můžete pořídit i bez peněz. Jak na to? Stačí k tomu jediné, a to správný úvěrový produkt. Auto na úvěr není problém získat jak u bank, tak i u nebankovních společností. Samozřejmě obě možnosti mají svá pro a proti. Pokud vás zajímá konkrétně, jak se jednotlivé varianty mohou lišit, stejně jako na co si dát pozor, pojďte se podívat na několik tipů.

Získat auto na úvěr by mělo být především výhodné

Prvním krokem k získání auta právě tímto způsobem by mělo být zjištění toho, jak je konkrétní úvěrový produkt výhodný. Zde obecně platí, že nejvýhodněji můžeme auto na úvěr získat u banky. Tedy z hlediska konkrétních úrokových sazeb. Na druhou stranu ani nebankovní společnosti si dnes nestojí zase až tak špatně, jako dříve. Navíc přicházejí s jednou velkou výhodou, kterou je určitě jednoduchost získání finančních prostředků. To lze ve většině případů třeba za pár minut.

Sledujte také výši akontace

Tento pojem je dnes poměrně známý, jelikož se uvádí právě ve spojení s podobnými spotřebitelskými úvěry. Pokud si řekneme, co pojem akontace vlastně znamená, jde o první zvýšenou splátku, kterou můžeme hradit už ve chvíli, kdy s automobilem odjíždíme. Jde tedy o sumu, kterou jsme povinni zaplatit ihned. Banky, ale i nebankovní úvěrové společnosti však neustále vycházejí svým klientům neustále vstříc. A k čemu konkrétně to vede? Logicky k faktu, že se můžeme setkat i s nulovou akontací. A co to pro nás znamená? Že si pro auto můžeme dojet také bez peněz a také s ním odjedeme.

Vyřízení přímo v daném autobazaru

Velkou současnou výhodou daných úvěrů je jistě i to, že je mnohdy můžeme vyřídit přímo u prodejce. Tedy v konkrétním autobazaru, nebo v konkrétním autosalonu. Ten tak funguje jako společník a zprostředkovatel dané půjčky. Pro nás to má výhodu v tom, že nemusíme nic zařizovat bokem a během několika desítek minut již víme, jak na to jsme a zda auto dostaneme, nebo nikoliv. A že lze vše vyřídit skutečně rychle, to ukazuje třeba společnost Cetelem. Ta navíc dbá i na to, abyste si půjčovali skutečně odpovědně: „Je nutné si uvědomit, že vozidlo je většinou pořizováno jako věc potřebná a nezbytná pro fungování ať už rodiny či jednotlivce a je tedy žádoucí, aby bylo v dobré kondici bez nenadálých výpadků a s minimálním předpokladem investic do neplánovaných oprav.“

Kdo daný vůz vlastní?

Jistě jste se již setkali také s pojmem leasing. Jedná se také o druh úvěrového produktu, který s pořízením auta také souvisí. Zde ale platí, že vůz je po dobu splácení majetkem leasingové společnosti. Pokud ale zvolíte auto na úvěr, je auto v mnoha případech vaše. Můžete si ho tedy přihlásit na své jméno. Z toho plynou i další výhody, jako:

  • Možnost uzavřít pojistky dle svého uvážení
  • Mít jistotu toho, že nám auto nikdo nesebere
  • Mít možnost s vozem nakládat dle našeho uvážení