Triky neférových poskytovatelů půjček. Dejte si na ně pozor

I když Česká národní banka v nedávné době zkrouhla seznam poskytovatelů půjček, stejně se můžete setkat s neférovými poskytovateli. Právě ti měli být ze seznamu poskytovatelů půjček vymazáni, přesto mohla nějaká rybka uniknout, a právě vy na ni můžete narazit. V případě, že chcete zažádat o půjčku, ať už z důvodu toho, že chcete koupit nový byt, auto nebo jen opravit spotřebič, který se porouchal, doporučujeme ke každému poskytovali půjček přistupovat ostražitě. Mohou na vás totiž zkoušet jejich triky, díky nimž z vás dostanou více peněz.

Lidé často přistupují skepticky k nebankovním půjčkám. Opatrní by však měli být i tehdy, kdy žádají o klasickou bankovní půjčku. Neféroví poskytovatelé mohou číhat na každém rohu, a třeba zrovna vy se můžete setkat s tím, kdo z vás chce vytáhnout tisícikoruny navíc. Abyste nikomu nenaletěli takzvaně “na špek”, odhalíme hlavní triky, které jsou u neférových poskytovatelů běžné.

Nenechají vás nahlédnout do smlouvy

Neféroví poskytovatelé půjček mají často problém ukázat vám smlouvu. Náhled do smlouvy a její následné pročtení je však něco, bez čeho byste neměli nic podepisovat. Pokud mají problém ukázat vám smlouvu, nejspíše v ní mají ukryté různé smyčky či výluky, díky nimž budete platit vysoké sankce a poplatky.

Neinformují vás o úroku

Máme nejvýhodnější půjčky na trhu! To je obvyklá věta, kterou uslyšíte z úst poskytovatelů půjček. Jenže často vám neprozradí, jak vysoký úrok je. Informujte se proto co nejdříve, úrok je informace, kterou je třeba znát, než se podepíše úvěr.

Náš férový tip na poskytovatele půjček

Pokud se nechcete dostat do potyčky s neférovými poskytovateli půjček, doporučujeme si požádat o půjčku PROFI CREDIT. Společnost PROFI CREDIT byla Českou národní bankou označená za důvěryhodnou, nabízí jak osobní, tak podnikatelské půjčky.

 

Buďte ostražití a kontrolujte serióznost poskytovatele nebankovní půjčky!Tisíce případů lidí, kteří se kvůli nebankovní půjčce dostali do velkých finančních potíží a skončili až u exekutora, pro vás rozhodně musí být varováním. Když si chcete půjčit od nebankovní společnosti, musíte si ji zkontrolovat. Využít můžete registr ČNB a je výhodné zkontrolovat i členství v APNÚ.

Registr jako známka serióznosti

V prosinci 2016 byla v České republice uvedena v platnost novela zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde). Jejím cílem je upravit trh nebankovního půjčování tak, aby půjčky poskytovaly jen seriózní subjekty. První výsledky jsou již viditelné. Novela ukládá, aby společnost prokázala kapitál ve výši 20 milionů korun a odborné znalosti (poskytovatel musí mít minimálně středoškolské vzdělání). Dále také musí získat licenci od ČNB. O tu si poskytovatelé mohli požádat do 1.3 2017. Učinila tak jen hrstka z nich. ČNB uvedla, že z původního počtu cca 60 000 poskytovatelů eviduje pouze 353 žádostí zprostředkovatele nebankovní půjčky, 108 žádostí o povolení k činnosti nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru a 16 žádostí o akreditaci. Z čísel jasně vyplývá, že se trh výrazně změní a klienti budou mít jistotu, že si půjčují od seriózní firmy. Jestli firma o licenci požádala nebo ne, zjistíte v online registru na webu ČNB.

Členství v APNÚ jako ukazatel kvality

V ČR funguje dobrovolné sdružení poskytovatelů nebankovních půjček. Je to APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Společným cílem členů je postupně zlepšovat trh s nebankovními půjčkami. Členové musí dodržovat stanovy, patří mezi ně například to, že klientům budou vždy poskytovat kompletní informace o půjčce.

Jak výhodně?

Abyste za vyřízení rychlé půjčky neplatili moc, porovnejte si jednotlivé nabídky. Slouží k tomu online srovnávače. Zajímejte se hlavně o výši poplatku, někdy narazíte i na půjčky zdarma. To je perfektní příležitost, jak si půjčit. Zajímavá je aktuálně nabídka od Via SMS s.r.o. Půjčíte si levně, protože Via SMS nezdražuje ani v situaci, kdy ČNB zvýšila úrokové sazby.

 

Na půjčky s rozumem

Jsou lidé, kteří si peníze nepůjčují, aby se nedostali do dluhové pasti. Na druhou stranu jsou i takoví, kdo si nabrali půjček víc, než dokážou splatit, a řeší velké finanční problémy. Půjčování peněz je stejná služba, jako třeba služba cestovní kanceláře nebo žehlení prádla. Kdo ji chce využít, musí počítat s poplatky.

Samotná půjčka vás do dluhové pasti nedostane, pokud máte jasnou představu, z čeho budete splátky hradit. Ti, kdo si půjčují nezodpovědně nad rámec svých platebních možností, se pravděpodobně starostem nevyhnou.

Za půjčky zaplatíte, ale ne všude stejně

Každý poskytovatel spotřebitelských úvěrů si za tuto službu samozřejmě účtuje odměnu, kolik za ni zaplatíte ale záleží na vás. Obecně platí, že nejlevnější půjčky získáte v bankách, mají ovšem přísnější kritéria výběru. Některé nebankovní společnosti už se úrokovou mírou těm bankovním přibližují, navíc i podmínky pro získání půjčky jsou často benevolentnější, zpravidla ale stále v nebankovním sektoru za úvěr zaplatíte víc. Výše úrokové míry závisí mimo jiné i na tom, jakou bonitu pro poskytovatele máte, či zda nejste rizikový klient. Pokud máte dobrou platební morálku, získáte nejspíš lepší podmínky, než kdybyste měli záznam v registru dlužníků.

Kde můžete očekávat nejlevnější půjčky

Nejnižší roční úrokové míry a RPSN mají hlavně bankovní společnosti (některé pod 7 %), takže za půjčku zaplatíte nejméně u nich. Navíc například Česká spořitelna nebo Cetelem vám při řádném splácení vrací až  12 (respektive 10) splátek zpět, MONETA zase z každé splátky až 500 Kč. Další banky mají jiné akce, jimiž se snaží získat nové či udržet stávající klienty, v následující tabulce je přehled některých z nich. Všechny tyto instituce vám za určitých okolností půjčí s úrokem do 7 % p.a.

Banka částka do splatnost do úrok od Akce
Raiffeisenbank 500 000 Kč 8 let 7,9 % (p.a.) o 1 % nižší úroková sazba při používání eKonta
mBank 600 000 Kč 7 let 9,9 % (p.a.) První půjčka

do 40 000 Kč jen 2 %

MONETA 800 000 Kč 10 let 5,9 % (p.a.) až 500 Kč z každé řádné splátky zpět
Cetelem 1 000 000 Kč 10 let 6,9 % (p.a.) až 10 splátek zpět
Česká spořitelna 700 000 Kč až 10 let 6,9 % (p.a.) až 12 splátek zpět

Nejlepší půjčku vám pomůže najít srovnávač

Orientovat se na trhu se spotřebitelskými úvěry je dost obtížné, finančních společností, které mohou poskytovat úvěry, je u nás mnoho. Abyste získali co nejlepší podmínky a mohli si nastavit parametry splácení podle svých potřeb, je vhodné použít srovnávače půjček. Získáte tak maximum informací o společnosti, která půjčku poskytuje, úvěrové podmínky i kritéria, podle nichž se žádosti schvalují. Často na nich najdete i zkušenosti jiných klientů, díky nimž budete mít rozhodování snazší. Srovnávače neposuzují jen bankovní úvěry, ale také půjčky nebankovních poskytovatelů, takže máte poměrně ucelenou nabídku na jednom místě. Na těchto stránkách najdete řešení i v případě, že jste problémový klient a banky vám nepůjčí.

Zajímavá nebankovní půjčka s delší splatností

Některé nebankovní společnosti se snaží v rámci konkurenčního boje přiblíži nabídce bankovních domů, často mají dokonce lepší podmínky pro sjednání úvěru. K těm nejzajímavějším jistě patří nový produkt Modrá půjčka Provident. Vedle půjčování hotovosti na ruku u vás doma, poskytuje Provident i online úvěr do 130 000 Kč vyplácený na váš účet s úrokovou sazbou od 10 % p.a. Navíc vám Provident půjčí i se záznamem v registru dlužníků, pokud budete splňovat další podmínky. Na hotovosti získáte od společnosti Provident do 90 000 Kč ihned při podpisu smlouvy, a to dokonce i o víkendu.

Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti

Jestliže potřebujete vyšší částku peněz a v bance jste nepochodili, protože patříte mezi problémovíé klienty, máte možnost si půjčit oproti zástavě nemovitosti za stále ještš rozumných podmínek.Předpokladem je vlastnictví takové nemovitosti a jistota, že máte z čeho půjčku splácet. Pokud si nejste úplně jistí, raději se do vyřizování žádosti ani nepouštějte, na konci byste mohli zůstat bez střechy nad hlavou. V případě nesplácení půjčky se zástavou vám reálně hrozí, že o ni přijdete.

Prověřené nebankovní společnosti, které poskytují půjčku proti zástavě nemovitosti, jsou například

VITACREDIT s.r.o.

 • Půjčka: 50 000 Kč – 1 880 000 Kč
 • Úrok od 9,9 %
 • Doba splatnosti: 12 měsíců – 20 let

nebo

ACEMA Credit Czech a.s.

 • Půjčka: 100 000 Kč – 5 000 000 Kč
 • Úrok od 4,9 % (RPSN od 11,64 %)
 • Doba splatnosti: 12 měsíců – 20 let
 

Jak vybrat půjčku na auto

Někteří lidé si půjčují na zdánlivé zbytečnosti, to je jistě zcela bez debat. Dovolená v Karibiku? To si může odpustit každý, který nemá dostatek peněz na kontě. Zcela zbytečný úvěr. Ale když jde o auto a dopravu do práce, která je bezpodmínečně nutná, úplně to mění situaci. Automobil potřebujete, půjčku si rychle sjednáte. Teď jen najít tu, která je nejvýhodnější a nabízí nejvíce doplňkových služeb. Co kdybyste chtěli někdy v budoucnu splatit celou částku jednorázově, rok před koncem splátkového kalendáře? Půjde to? V případě, že ne, porozhlédněte se jinde, nabídek je dnes opravdu dost.

Půjčujte si na nové nebo ojeté auto

Půjčka na auto prostě má svůj smysl. Až 300 tisíc korun bez rizika, to vše na dobu sedmi let. Vyřízení zcela zdarma, nízké úroky. Lákavá nabídka, říkáte? Tak proč o ní nezačít přemýšlet nahlas, že? Na rodinné radě bude jistě schválena bez větších okolků, protože právě tahle půjčka má opravdu něco do sebe. A pokud splátkový kalendář nebude do budoucna vyhovovat, není problém jej trochu upravit. Vždyť se vůbec nic neděje, stačí se jen ozvat – všechno se vyřeší k vaší plné spokojenosti.

Pexels / Pixabay

Když se řekne slovní spojení bankovní půjčky, některým se možná vybaví situace z období devadesátých let minulého století, která byla celkem běžná ještě před několika málo roky. Zkrátka a dobře, nebankovní půjčka je rychlá a ta v bance je takzvaně na dlouhé lokty. To však už dnes není pravda, půjčku v bance vyřídíte až nečekaně rychle – a budete velmi spokojeni s výsledkem. A co vše bankovní půjčky přináší?

 • Úroky velmi nízko u země. Poplatky v drtivé většině případů nečekejte, RPSN je tedy nadmíru slibné.
 • Splátkový kalendář se nastaví v souladu s vašimi potřebami a přáními. A může se měnit i v průběhu splácení, žádný problém!
 • Půjčka v řádu desítek až stovek tisíc během pár minut. Bez mnohastránkové administrativy a nutnosti různých potvrzení.

Porovnání půjček je zkrátka nutností. Ušetříte každý rok pár tisíc korun, tak proč to nezkusit? Nic složitého v tom zajisté nehledejte, stačí jen vědět, jak na to. Pár kliknutí, srovnání půjček během krátkého okamžiku a hned víte, na čem zrovna jste – situace na trhu se mění každý den, včerejší úroky už nemusí platit. Vše se ale bleskově dozvíte, stačí říct!

 

Jak se vyznat v nebankovních půjčkách?

Obliba nebankovních půjček neustále roste, zvláště pak blíží-li se Vánoce. Velké množství lidí totiž financuje dárky právě půjčkami, čímž se půjčka na Vánoce stává zcela běžnou záležitostí. Aby však neměl člověk s vánočními svátky více starostí než radostí, je zapotřebí říct si, jak vybrat dobře a natrefit třeba i na poctivou půjčku.

Jak půjčku vybírat?

Ať už si vybíráte bankovní či nebankovní půjčky online, je zapotřebí mít na paměti, podle jakých parametrů byste měli vybírat. V prvé řadě byste se měli zamyslet sami nad sebou a položit si otázku, zdali půjčku potřebujete a zdali na ni máte, neboť i na půjčení peněz jsou potřeba peníze na splácení. V druhé řadě se zaměřte na samotný produkt. Abyste vybrali správně, musíte být obezřetní a dbát hlavně na výši úroků, dobu splatností a zvláště RPSN. Dále nezapomeňte zhodnotit samotného poskytovatele půjčky. Je věrohodný? Jaké má podmínky poskytování půjčky? Stanovuje vám nějaké pokuty či sankce? To vše hraje při výběru půjčku velkou roli, kterou byste neměli podcenit.

Bankovní, či nebankovní půjčka?

Důležitou otázkou také je, zdali jsou pro vás výhodnější bankovní, či nebankovní půjčky. Pravdou je, že nebankovní půjčky jsou v poslední době velmi rozšířené. Důvodem je nejen jejich rostoucí obliba ze strany klientů, ale také jejich rostoucí kvalita. Mnohé nebankovní půjčky dnes představují skutečně zajímavou a kvalitní nabídku, jež se vyrovná půjčce bankovní.

Jak vypadá poctivá nabídka?

Pokud vás zajímá, jak vypadá kvalitní a poctivá nabídka, můžeme vám doporučit Rerum. Rychlá nebankovní půjčka Rerum je nabízena od 500,- Kč do 15.000,- Kč se splatností od 8 do 30 měsíců a je poskytována občanům ČR ve věku od 25 do 65 let s aktivním připojením mobilní sítě a bankovním účtem v libovolné bance v ČR. Abyste půjčku získali, nesmíte být u jiné instituce poskytující půjčky vedeni jako dlužník a musíte mít trvalý a stálý příjem.

Pokud navíc žádáte o půjčku poprvé, můžete ji získat zadarmo (bez poplatků). Stačí vám vyplnit online registraci, přiložit oskenovaný platný průkaz totožnosti a zaslat verifikační poplatek 1,- Kč pro ověření vašeho účtu.

 

Každá nebankovní půjčka má své výhody i nevýhody

Nebankovní půjčky jsou oproti těm bankovním mnohem pružnějším a flexibilnějším produktem, nabízí větší schvalitelnost díky mírnějším podmínkám pro posouzení jednotlivých žadatelů. Rovněž jsou vhodným řešením v situaci, kdy potřebujete rychle půjčit peníze a nemáte aktuálně možnost doložit svůj příjem nebo máte záznam v registru dlužníků či jiný problém, který vám znemožní půjčit si v bance.

Nebankovní půjčka

V okamžiku, kdy rychle sháníte půjčku se vám mohou hodit níže uvedené výhody, díky kterým se snadno rozhodnete pro výběr konkrétního produktu.  Výhody u tohoto typu půjčky značně převažují nad nevýhodami.

Výhody:

 • rychlé vyřízení
 • delší či kratší doba splatnosti
 • výběr z více typů produktů
 • bez kontroly registrů
 • bez dokládání příjmů
 • snadná dostupnost
 • možnost půjčku předčasně splatit bez sankcí
 • žadatel je posuzován individuálně

Nevýhody:

 • nutný vlastní účet v bance
 • vyšší úročení
 • poplatky za vyřízení půjčky

Sjednat si nebankovní půjčku zvládnete hravě

Vybrat si můžete rychlé či dlouhodobé spotřebitelské půjčky. Postup sjednání se pak odvíjí od konkrétního typu půjčky.

Obecný postup pro sjednání půjčky:

 • vyberete si konkrétního poskytovatele půjčky
 • vyplníte online registrační formulář
 • vyčkáte na zavolání obchodního zástupce
 • dojde ke schválení půjčky
 • v případě podpisu smlouvy je vám půjčka vyplacena po jejím dodání společnosti

Sjednat si nebankovní půjčku můžete za pomoci jednoduchého online formuláře. Dnešní doba internetu již nevyžaduje složité docházení na pobočku. Zpravidla vyplníte osobní údaje, údaje o příjmech, číslo účtu. Pokud je vyžadován podpis smlouvy, veškeré dokumenty si stáhnete z emailu nebo vám dojdou domů poštou. Po odeslání podepsané smlouvy vám jsou peníze vyplaceny na váš bankovní účet či poštovní poukázkou.

Nebankovní půjčka a podmínky pro její získání
Vzít si půjčku mimo bankovní sektor není dnes nic neobvyklého. Podmínky pro získání nebankovních půjček jsou velmi jednoduché, až na malé výjimky jsou zpravidla stejné či velmi podobné.

Obecné podmínky pro získání půjčky:

 • věk od 18 let
 • vlastní účet v bance
 • stabilní příjem
 • dodržení doby splatnosti půjčky

Srovnání nebankovních půjček

Pro porovnání jsme k datu 19.10. 2016 vybrali tři nejznámější poskytovatele dlouhodobé nebankovní půjčky – Cofidis, Home Credit a Tesco půjčka.

Cofidis
výše půjčky: 20 – 50 000 Kč
úrok: od 6,9%  k datu 19.10. 2016
doba splatnosti: 1 – 7 let
peníze na účtu: do 48 hodin
splácení: měsíčně

Podmínky pro získání půjčky
Pro získání půjčky od Cofidis, je potřeba mít více než 18 let, musíte mít stabilní příjmy a být majitelem účtu v české bance. Cofidis půjčka je určena na cokoliv si vzpomenete. Je potřeba mít platný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti. Pokud si požádáte o půjčku s partnerem, získáte výhodný úrok 6,9%.

Home Credit
výše půjčky: 10 – 200 000 Kč
úrok: od 9,9%  k datu 19.10. 2016
doba splatnosti: 1 – 7 let
peníze na účtu: do 3 dnů
splácení: měsíčně

Podmínky pro získání půjčky
Pro získání půjčky od Home Credit je potřeba mít stabilní příjem, být osoba starší 18 let. Půjčku vám vyplatí na účet, poštovní poukázkou nebo na české poště. Není nahlíženo do registru dlužníků. Není potřeba dokládat na co peníze použijete.

Tesco půjčka
výše půjčky: 20 – 200 000 Kč
úrok: od 8%  k datu 19.10. 2016
doba splatnosti: 1 – 7 let
peníze na účtu: do 24 hodin
splácení: měsíčně

Podmínky pro získání půjčky
Získat Tesco půjčku můžete online, telefonicky či v síti hypermarketů Tesco. Při podávání žádosti není potřeba dokládat svůj příjem. Půjčku vám schválí za pár minut, peníze jsou převedeny na váš účet po podpisu smlouvy. Potřebujete dva doklady totožnosti, stálý příjem. Vhodná pro zaměstnané, důchodce i ženy na MD.

 

Výhodná půjčka pro každého

Podle čeho je ideální vybrat tu nejlepší půjčku na našem trhu? Je to zcela přirozeně její výhodnost. Ta může mít hned několik podob, které mohou být pro každého lehce jiné. Podívejme se proto na informace, které jsou spojené s tím, že výhodná půjčka je skutečně pro každého, kdo o ni má zájem.

Začněme úrokovou sazbou

Asi není známějšího ukazatele, než je právě úroková sazba. Ta nám říká, o kolik budce právě naše půjčka navýšena. Zde platí, že čím je daná sazba menší, tím pro nás jako žadatele samozřejmě lépe. Ideální volbou je v tomto směru půjčka před výplatou. Zde sice můžeme narazit na poskytovatele s vysokými úroky, ale stejně tak platí, že můžeme narazit i na pravý opak. Tedy na takové, kteří nabídnou buď nízký úrok v jednotkách procent, nebo na takové, kteří nabídnou úrok skutečně nulový. Rázem mluvíme o nejvýhodnější půjčce na trhu. A podmínky získání? Poměrně snadné, jelikož stačí jenom:

 • Požádat si poprvé
 • Vzít si částku, na kterou se akce vztahuje
 • Zkombinovat ji s nabízeným termínem splatnosti

Důležité je samozřejmě už jenom to, aby byl daný úvěr splacený skutečně včas, tedy v termínu, který si zvolíme. Pokud by k tomu náhodou nedošlo, mohou být úroky i případné poplatky zpětně doúčtovány.

Jak je to finanční historií?

Jsou klienti, kteří mají dobrou bonitu i dobrou finanční minulost. To jsou z hlediska žádosti o peníze ideálními lidmi. Jsou ale i tací, kteří mají nejenom problémy se svým příjmem, ale mohou mít i problémy se svou finanční minulostí. I pro ně však existují celkem výhodné půjčky, které je rozhodně nezklamou. Pokud se podíváme konkrétněji, je to půjčka bez registru ihned. Ta je unikátní v tom, že při žádosti a schvalování není nahlíženo ani do bankovního, ani není nahlíženo do nebankovního registru. Díky tomu mluvíme o půjčce, která je výhodná pro každého člověka, který má právě problémy takového rázu. Dnes si může bez obav požádat buď u nebankovních společností, nebo to může být i soukromý segment, kde dominují takzvané P2P půjčky.

Lákavá je také rychlost

Mnoho lidí na svou půjčku také velmi spěchá. To je dáno hlavně tím, že mají finanční problémy, které zcela logicky potřebují co možná nejrychleji a také co možná nejjednodušeji řešit. Může se jednat například o:

 • Problémy s výplatou
 • Možné nedoplatky za energie
 • Nečekané výdaje

To vše jsou situace, které se mohou stát každému a u kterých musíme říci, že i zde existuje výhodné řešení pro toho, kdo spěchá. Jsou to půjčky ihned, které se stávají možností, která zaručeně nezklame žádného žadatele. Důvod je ten, že když se podíváme na orientační rychlost vyřízení, můžeme zcela objektivně říci, že nečekáme ani dny, ani nečekáme hodiny. Tou dobou, kterou si musíme počkat, je totiž řádově jenom několik málo minut. Ideální výhodná půjčka pro každého, kdo má finanční problémy. Navíc platí i to, že tento úvěr je vyřízený z pohodlí domova, bez nutnosti nikam chodit. To znamená, že se není třeba obávat ani jakékoliv složité administrativy, protože vše proběhne online, s pomocí mailu a mobilního telefonu.

Peníze skutečně na cokoliv

Výhodnost půjčky můžeme posuzovat také podle toho, na co lze finanční prostředky z ní samotné využít. V tomto směru jasně platí, že není problémem využít je libovolně. A to bez nutnosti dané informace komukoliv sdělovat, stejně jako bez nutnosti toho, že by snad bylo nutné následně dokládat informace o využití. I proto neúčelový typ úvěru můžeme označit jako ten, který je výhodný. Dnes je navíc dostupný v široké škále variant, který může začínat na mikropůjčkách a může končit neméně lákavou a pro mnohé velmi zajímavou americkou hypotékou. Ta už může nabídnout třeba i miliony korun českých.

 

Zaručená půjčka s dostupností každému

Na co dnes hledíme, pokud vybíráme tu správnou půjčku? Primárně je to kombinace výhodnosti a také podmínek samotného získání. Zde logicky platí, že čím jsou dané podmínky jednodušší, tím pro nás jako žadatele lépe. Zatímco v minulosti byly na trhu dostupné jenom banky, dnes už je možné oslovit i nebankovní společnosti. A ty ukazují, že možností je více než dost. Především potom v segmentu mikropůjček, který dominuje. Podívejme se společně na to, co patří mezi samozřejmost.

Příjem není rozhodující

Máte obavy, že neprojdete sítem z důvodu vašeho konkrétního příjmu? Pokud je tomu skutečně tak, můžete si být jisti, že okamžitá půjčka po vás příjem nebude chtít dokládat. Nejenom, že danou informaci nebudete muset nikde uvádět. Stejně tak platí, že se obejdete třeba i bez výpisů z vašeho bankovního účtu, stejně jako se obejdete bez výplatních pásek, nebo jakýchkoliv potvrzení. Nic z toho nebude potřeba. A to je dobrá zpráva především pro několik skupin žadatelů, mezi které můžeme zařadit:

 • Nezaměstnané
 • Důchodce a matky na mateřské dovolené
 • Studenty

Nemáte čistou finanční minulost? Nevadí

Druhou oblastí, které se mnoho lidí obává, je zjišťování jejich finanční minulosti. Jde konkrétně o zjišťování informací o tom, jaká je jejich konkrétní finanční minulost. A to v souvislosti s tím, zda v minulosti uhradili všechny své závazky, stejně jako v souvislosti s tím, jaké měly další finanční problémy. Dnes lze daná fakta nejčastěji vyčíst z celé řady jak bankovních, tak samozřejmě také nebankovních registrů. Zde je vše detailně uvedeno.

Faktem zůstává, že segment mikropůjček rozhodně není s kontrolou registrů spojován. I osoba, která je zde uvedena, může na peníze dosáhnout. Navíc bez obav z jakýchkoliv horších podmínek. I pro takového žadatele může být k dispozici půjčka bez navýšení. Tedy takový úvěr, u kterého je jistota, že může být spojený s nulovým úrokem, s nulovým RPSN, stejně jako může být spojený také s nulovými poplatky. Není třeba připomínat, že je největším hitem.

Ručení ani ručitel není potřeba

Obávat se není třeba ani toho, že by snad bylo nutné jakékoliv ručení. Ani to není s tímto typem úvěru nijak spojováno. A tak se není třeba obávat toho, že by bylo nutné převádět jako zástavu třeba:

 • Byt nebo dům
 • Pozemek
 • Rekreační objekt

Nic z toho není třeba, stejně jako se vše obejde také bez ručitele. Tedy konkrétně bez osoby, která by snad byla také zapsána ve smlouvě a která by měla určitou odpovědnost. Ani tu internetová půjčka nepotřebuje a tak vše vyřídí čistě jenom s vámi. Tedy s takovou osobou, která si o peníze skutečně žádá. Navíc vše proběhne s jistotou, jako je jednoduchost a rychlost vyřízení.

Není třeba kamkoliv chodit

To je rozhodně výhoda, kterou bychom neměli opomíjet. A to z toho důvodu, že i zde se může zvýšit okruh lidí, kteří díky tomu půjčku získají. Ne každý má čas na návštěvu pobočky a ne každý má pobočku v dosahu. To je důvod, proč řada jiných, konkurenčních úvěrových produktů zkrátka jednoduše nebude vyhovovat. V tomto směru však jsou pravidla zcela jiná. A to taková, že je vše vyřízeno výhradně online. Tedy z pohodlí domova, bez nutnosti kamkoliv chodit, stejně jako bez nutnosti cokoliv a kdykoliv podepisovat. Přidejme k tomu i jistotu toho, že obvyklá doba vyřízení se nepočítá na dny nebo hodiny, ale i na minuty.

A co dodat na závěr? Samozřejmě informaci o tom, že když už jsou peníze poskytnuty, lze s nimi naložit skutečně libovolně. Jde totiž p úvěrový produkt, který lze označit jako půjčku, která je neúčelová. To znamená, že konkrétní využití peněz není nutné ani nikde uvádět, ani samozřejmě není nutné to, že by snad bylo konkrétní utracení dané finanční částky jakkoliv a komukoliv dokládat.

 
Česká spořitelna nabízí i americkou hypotéku

Americká hypotéka – čím je charakteristická a kde ji získat?

Potřebujete půjčku na cokoliv a zároveň by měla být v hodnotě několika milionů korun? Tento požadavek nemusí být nesplnitelný. Pouze je třeba vědět, kde danou půjčku nejlépe hledat. Paradoxně je třeba zabrousit do segmentu hypoték, jelikož ty nemusí být nutně spjaty jenom s koupí nebo stavbou nové nemovitosti. V tomto segmentu je dostupná také americká hypotéka (víte, co je americká hypotéka?). Pokud jste o ní ještě neslyšeli, musíme říci, že se jedná o úvěr, který je neúčelový.

Je tedy jenom na vás samotných, na co peníze konkrétně použijete. Poskytovatelem nejste nijak omezováni, stejně jako po vás nechce ani to, abyste po utracení částky dokládali třeba účtenky, nebo jiné doklady prokazující využití peněz.

Kdo dnes tento úvěr nabídne?

Jelikož je možností poměrně vyhledávanou, máme jistotu v tom, že nám ji nabídnout nejenom banky, ale i nebankovní společnosti. U nich může být někdy známá pod jiným názvem, kterým je půjčka ručená nemovitostí. Obecně se ale jedná o stále stejný produkt. Vyrazíte-li pro něj na pobočky nebo na weby nebankovních společností, může vám pomoci třeba Acema nebo Cetelem. Pokud zkusíte spíše bankovní poskytovatele spojené s nižším úrokem, nebudete zklamáni nabídkou, kterou vám přináší:

 • mBank
 • Hypoteční banka
 • Česká spořitelna

Jak může být americká hypotéka získána?

Než se podíváme na specifika bankovního a nebankovního segmentu, je třeba říci, co mají obě možnosti společné. Jde o nutnost vlastnit nemovitost. Právě tou je totiž za vaši půjčku ručeno. Může to být byt nebo dům, stejně jako rekreační a výrobní objekt, nebo třeba pozemek. Důležité je, aby nemovitost měla hodnotu. Z té se poté vypočítává dostupná výše půjčky. Pokud ale nemovitost nevlastníte a nemáte nikoho, kdo by vám ji poskytl, bohužel pro vás americká hypotéka není určena. To je hlavní z nevýhod, které se k tomuto úvěrovému produktu přímo vážou.Když půjdeme po podmínkách konkrétně, začněme třeba u bank. Ty jsou spojené s nízkými úrokovými sazbami. Na oplátku ale chtějí vědět váš příjem stejně jako finanční minulost. Platí tedy, že jsou možností lehce složitější. Naproti tomu nebankovní společnosti mnohdy nic z toho nevyžadují a tak jsou produktem výrazně dostupnějším.

Jak je to se splátkami?

Ty se nemusí nijak lišit od hypotéky klasické. V čem? Hlavně v možnostech toho, jak dlouho je možné splácet. Není výjimkou, že to mohou být jednotky, ale třeba i desítky let. Již zmíněná Hypoteční banka na svém webu uvádí v této souvislosti tyto informace: „Měsíční splátky si zvolíte v rozmezí 3 až 20 let. Americkou hypotéku můžete s předstihem kdykoli splatit bez poplatků.“ Čím delší splátky samozřejmě máme, tím méně zatěžujeme náš měsíční rozpočet, jelikož placená částka, kterou uhradíme, se může dotýkat třeba jenom hranice několika tisíců korun českých.

 

Japonská půjčka a její výhody

I když k tomu název může lehce svádět, rozhodně chceme jasně říci, že Japonská půjčka k nám zcela určitě nepřišla z Japonska. Jedná se totiž o český produkt, který je spojený se společností Home Credit. To znamená jistoty spojené se znalostí tuzemského trhu, stejně jako jistoty spojené se současnými zákazníky. Podívejme se proto na řadu výhod, se kterými Japonská půjčka může přicházet.

Využijte dva typy nabízených částek

O půjčce můžeme říci, že spadá do segmentu půjček před výplatou. Tato charakteristika však nemusí být úplně přesná. Zatím se jí ale budeme držet. V tomto případě musíme sdělit, že nám nabídne částky, které začínají na sumě 1 000 Kč a končí na částce 4 999 Kč. Termín splatnosti je u této půjčky pevně daný a činí 30 kalendářních dní. Do této doby samozřejmě musíme daný úvěrový produkt nejlépe jednorázově splatit. Teprve poté si můžeme vzít nový.I když tato možnost půjčky jasně dominuje, nesmíme zapomínat na druhou, také velmi oblíbenou variantu. O co konkrétně jde? Primárně o možnost získat běžnou nebankovní půjčku. V tomto směru nám je Japonská půjčka schopná nabídnout sumu až 50 000 Kč, kterou budeme běžně splácet po dobu až jednoho roku. Tato varianta je vhodná pro již prověřené zájemce.

Japonská půjčka je vaše za 10 minut

Další z řady výhod se rozhodně týká rychlosti, s jakou je tento úvěrový produkt vyřízený. Máme-li být i zde konkrétní, potom do jedné jediné minuty zjistíte, jak vaše žádost dopadla s ohledem na její přijetí a prvotní posouzení. Následně je možné mít ji schválenou do pouhých deseti minut. K tomu poskytovatele dodává: „Expresní výplatu peněz nabízíme jen v časech, kdy jsme schopni garantovat rychlé doručení peněz (obvykle ve všední dny od 8 do 18 hodin). Pokud Expresní výplatu nevyužijete, dostanete peníze standardní rychlostí, obvykle do 24 hodin pracovního dne.“ I pokud půjdete standardní cestou, máte jistotu spojenou s tím, že peníze dostanete také velmi rychle a jednoduše.

Využití peněz? Na cokoliv!

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu půjčky, u obou máte jistoty spojené s tím, že může být Japonská půjčka využita skutečně na cokoliv, bez ohledu na vaše konkrétní plány. Jelikož se jedná o úvěrový produkt neúčelový, nebude vás poskytovatel limitovat v tom, co si můžete nebo nemůžete koupit. Stejně tak musíme dodat i to, že nebude třeba konkrétní účel ani dokládat. Mezi nejběžnější možnosti však patří:

 • Nákup zboží a služeb
 • Řešení nenadálých finančních problémů
 • Pomoc při nedostatku peněz před výplatou

Jak je uvedeno, půjčka vám pomůže i v případě finanční nouze. V tomto ohledu oceníte nejenom onu zmíněnou rychlost vyřízení, ale i to, že vše proběhne online. Tedy bez složitých formalit, stejně jako bez obav z nadměrného papírování a dnes tolik nenáviděné administrativy.