Buďte ostražití a kontrolujte serióznost poskytovatele nebankovní půjčky!



Tisíce případů lidí, kteří se kvůli nebankovní půjčce dostali do velkých finančních potíží a skončili až u exekutora, pro vás rozhodně musí být varováním. Když si chcete půjčit od nebankovní společnosti, musíte si ji zkontrolovat. Využít můžete registr ČNB a je výhodné zkontrolovat i členství v APNÚ.

Registr jako známka serióznosti

V prosinci 2016 byla v České republice uvedena v platnost novela zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde). Jejím cílem je upravit trh nebankovního půjčování tak, aby půjčky poskytovaly jen seriózní subjekty. První výsledky jsou již viditelné. Novela ukládá, aby společnost prokázala kapitál ve výši 20 milionů korun a odborné znalosti (poskytovatel musí mít minimálně středoškolské vzdělání). Dále také musí získat licenci od ČNB. O tu si poskytovatelé mohli požádat do 1.3 2017. Učinila tak jen hrstka z nich. ČNB uvedla, že z původního počtu cca 60 000 poskytovatelů eviduje pouze 353 žádostí zprostředkovatele nebankovní půjčky, 108 žádostí o povolení k činnosti nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru a 16 žádostí o akreditaci. Z čísel jasně vyplývá, že se trh výrazně změní a klienti budou mít jistotu, že si půjčují od seriózní firmy. Jestli firma o licenci požádala nebo ne, zjistíte v online registru na webu ČNB.

Členství v APNÚ jako ukazatel kvality

V ČR funguje dobrovolné sdružení poskytovatelů nebankovních půjček. Je to APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Společným cílem členů je postupně zlepšovat trh s nebankovními půjčkami. Členové musí dodržovat stanovy, patří mezi ně například to, že klientům budou vždy poskytovat kompletní informace o půjčce.

Jak výhodně?

Abyste za vyřízení rychlé půjčky neplatili moc, porovnejte si jednotlivé nabídky. Slouží k tomu online srovnávače. Zajímejte se hlavně o výši poplatku, někdy narazíte i na půjčky zdarma. To je perfektní příležitost, jak si půjčit. Zajímavá je aktuálně nabídka od Via SMS s.r.o. Půjčíte si levně, protože Via SMS nezdražuje ani v situaci, kdy ČNB zvýšila úrokové sazby.

 

Srovnejte si dvě oblíbené nebankovní půjčky

Nevíte, kde byste si mohli půjčit peníze? Vždyť je to vlastně docela snadné vybírání, stačí jen mít po ruce detailní informace o každé nabídce, která je zrovna na našem trhu dostupná. Srovnání půjček online je otázkou několika okamžiků, potom už budete vědět mnohem více. Nanejvýš podrobně, bez rizika, že někomu snad naletíte, snadno a rychle. Desítky možností, ze kterých si lze vybrat jen jednu – s námi to opravdu půjde! Pojďme si proto porovnat dvě skutečná esa v rukávu, z nichž ale může uspět zrovna u vás jen jedno. Prověřené půjčky od společností Cofidis a Tesco. Co nám všem vlastně přesně nabízejí?

Tesco znamená možnost půjčit si v supermarketu

Tesco půjčka s sebou přináší značné množství výhod pro každého klienta. Pojďme si všechno shrnout v přehledné řeči čísel:

  • Až 500 tisíc korun bez ručitele a hmotné zástavy. Minimum pro sjednání úvěru je dvacet tisícovek.
  • Splatnost? Jeden rok až sedm let. Předčasné splacení úvěru je zcela bez poplatků a sankcí.
  • Úroková sazba od 15,2 procenta, navíc je tu i možnost pojištění schopnosti splácet.
  • V případě, že chodíte pravidelně do Tesco, získáte další zajímavé výhody a slevy na nákup.

Stačí k tomu jen málo. Plnoletost, doložit trvalý příjem a nejméně dva různé doklady totožnosti. Kromě občanského průkazu tak například i ten řidičský, případně cestovní pas, platným dokladem totožnosti je samozřejmě v ohledu půjčky i rodný list. Jedinou možností, jak získat peníze, je bankovní převod. Tesco neposílá peníze takzvaně na složenku, ačkoliv by to jistě někteří potenciální klienti mohli uvítat.

stevepb / Pixabay

Další možností je třeba Cofidis půjčka

Cofidis půjčka nabízí výhody, pokud žádáte jako pár, a nikoliv jako jednotlivec. Půjčka v rozmezí 20 a 500 tisíc korun, se splátkami rozložitelnými až do sedmiletého období (minimum je zde jeden rok splátkového kalendáře). Blesková výplata peněz je samozřejmostí, můžete je mít ve své bance už během 24 hodin od podání oficiální žádosti o půjčku.

Podmínkou toho, že si půjčíte půl milionu korun, je doložený účel úvěru. Pokud k tomu nedojde, půjčit si můžete maximálně 90 tisícovek. Předčasné splacení je samozřejmě bez jakýchkoliv pokut a možnost pojistit se proti ztrátě zaměstnání nebo jiným okolnostem, které znemožní dodržet splátkový kalendář, je samozřejmě možné.

 

Levné nebo podezřele levné?

Když si potřebujete půjčit peníze, je samozřejmé, že hledáte možnost, jak si je vypůjčit s co nejnižšími náklady. Je však vždy avizovaná cena půjčky tím skutečně nejpodstatnějším údajem? Neuniklo vám něco důležitého?

Nízký úrok

Nízký, či dokonce žádný, úrok může být samozřejmě skvělá možnost – ale není pro poskytovatele náhodou kompenzován nějakým jednorázovým poplatkem, který ve své reklamě zapomněl zmínit? Nepožaduje třeba poplatek už za proces schválení půjčky? V tom případě by vám mohly zbýt jen oči pro pláč. Pokud by vaše žádost nebyla ve schvalovacím řízení kladně posouzena, nejenže nedostanete nic, ale ani uhrazený poplatek vám už nikdo nevrátí.

Bez úroků, bez poplatků

Že vám taková nabídka zní jako z říše snů? Pozor na takový maličký zádrhel, kterému se říká navýšení. Poskytovatel má předem fixně stanovené částky, o které navyšuje původně zapůjčenou sumu při vracení. Často už také požaduje krytí např. bianco směnkou v této výši. Než cokoliv podepíšete, seznamte se velmi dobře s kompletními obchodními podmínkami, a to včetně všech dodatků, a zejména si dávejte pozor na klauzuli, že je poskytovatel oprávněn je jednostranně změnit.

Důvěryhodný poskytovatel

Důvěryhodný poskytovatel před vámi nic neskrývá, na zvážení všech možností i prostudování smlouvy vám dá dostatek času, umožní vám, abyste ji mohli konzultovat. Odpoví na všechny vaše otázky ohledně výše splátek, předčasného splacení či případných problémů se splácením bez vytáček.



Jak tedy vybírat?

Často bývá výhodným řešením poradit se s přáteli či rodinou, nemá-li někdo z nich s některým poskytovatelem půjček dobrou zkušenost.

 

Výhody Levných půjček

Pro vybrání té správné levné půjčky je potřeba prostudovat webové nabídky různých produktů a porovnat si je. Produkt s názvem Levné půjčky vám dává možnost získat peníze rychle a seriózně. Hlavní výhodou těchto půjček je, že nezkoumají zápis v registru dlužníků ani nepožadují doklad o příjmu.

Snadná dostupnost

Nebankovní společnosti, které poskytují Levné půjčky počítají s tím, že je stále více lidí, kteří potřebují půjčit peníze i přesto, že se již dostali do nelehké situace, kdy nemohli své závazky splácet. Finance nabízejí také živnostníkům s nestálým příjmem nebo dokonce nezaměstnaným lidem, kteří mají např. brigádu, ze které jsou schopni své závazky hradit. Poskytovatelé Levných půjček jsou si vědomi, že neschopnost doložit příjem nebo zápis v registru dlužníků nemusí znamenat, že klient není schopný půjčku splácet.

Výhody Levných půjček

Levné půjčky prezentované na internetu je možno zařídit velmi rychle a to buď pomocí online kontaktu, nebo po telefonu. Peníze jsou vypláceny bez zbytečných průtahů, na způsobu výplaty peněz je možno se domluvit. Pokud klientovi nevyhovuje bezhotovostní převod na účet, je možné buď osobní předání, nebo zaslání peněz složenkou na adresu uvedenou žadatelem o půjčku. Peníze lze získat i bez potvrzení příjmů a půjčky jsou bezúčelové, což znamená, že nemusíte nikde uvádět, na co peníze potřebujete. Mají mnoho variant, proto se snažte vybrat si tu nejvhodnější, pro vás na míru.

Výše Levných půjček

Nabídky levných půjček se pohybují ve výši od 1 000 Kč do 2 000 000 Kč. Výše splátek, úroků a jejich nadstavení záleží na konkrétní dohodě mezi klientem a investorem.

 

Půjčka na směnku – od nového rok již minulostí

Půjčky na směnku byli mezi dlužníky, ale zvláště věřiteli velmi oblíbené. Jednalo se o půjčku, která byla ve své podstatě dostupná téměř každému bez rozdílu. Zákon stanovil pár náležitostí, které musela směnka splňovat, a zbytek byl čistě v kompetencích uzavírajících stran. Není se proto čemu divit, že na směnečných půjčkách věřitelé a hlavně exekutoři pěkně vydělávali.

Co všechno mohlo být směnkou?

Pokud směnka obsahovala označení zúčastněných stran, podpis věřitele a dlužníka a několik dalších maličkostí, byla z hlediska našeho právního řádu zcela platná. Pro směnky byly vydány speciální formuláře, jejichž použití však nebylo povinné, ale naopak dobrovolné. Směnkou se tak mohlo stát takřka cokoli. Účet v hospodě, ubrousek, kousek toaletního papíru nebo obyčejný ušmudlaný ústřižek. Největším úskalím bylo, že řada nepoctivých věřitelů uplatňovala úhradu dluhu i po jeho splacení. A ve většině případů také před soudem uspěla a dostala nezodpovědného (a mnohdy velmi zoufalého dlužníka) do spárů exekutora. Tomu bylo potřeba učinit přítrž.

Novela spotřebitelského zákona

Právě z tohoto důvodu (a z důvodů dalších neméně závažných) vstoupila začátkem tohoto roku v platnost novela spotřebitelského zákona, která veškeré půjčky na směnku zakázala. Jejich nabízejí je proto aktuálně v rozporu s platnými zákony České republiky. Jednu nevýhodu však novela přeci jen měla – nevztahovala se na již podepsané a vzniklé směnky – neměla tudíž retrospektivní účinnost.

 

Půjčka jako pohodlné řešení finanční krize?

Ačkoli nám finanční experti tvrdí, že období nejhlubší recese má Česká republika již dávno za sebou, rodin, které nemohou vyjít s financemi, den ode dne přibývá. A lépe na tom není ani zaměstnanost v ČR. Ačkoli se v červenci objevila zpráva, že právě tento měsíc je pro uchazeče o zaměstnání, či letní brigádu doslova „zlatým dolem“, informace a pravidelné měsíční zprávy bankovních a nebankovních institucí si naopak pochvalují stále se zvyšující objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů. Jak je to možné a může být půjčka opravdu efektivním řešením efektivní krize a s ním spojeným nedostatkem finančních prostředků?

Půjčka ano, ale ….

Pokud také vy uvažujete o vzetí půjčky, sami si odpovězte, zda je tato půjčka pro vaše další bytí nezbytná. Pokud se plánujete osamostatnit a dále již nevyužívat služeb „mamahotelu“, případně rekonstruujete byt nebo vám nějaká ta tisícovka schází pro koupi vysněného domku, za půjčku vás nikdo odsuzovat nebude. Pokud si však půjčujete na takové artikly, jakými je exotická dovolená, rybářské, vybavení, plastika nejrůznějších partií nebo nákup vánočních dárků, s největší pravděpodobností je zde něco v nepořádku.

Půjčujte si pouze tolik, kolik zvládnete splatit

Ať již vypadá vaše současná finanční situace optimisticky, vždy myslete dopředu. Co když vy nebo partner ztratíte práci? Kdo potom bude splácet hypotéky, leasing na auto a drobné spotřebitelské úvěry. Pozor si dejte také na hotovostní půjčky. Ty jsou nastaveny v určitém limitu a vašim potřebám se nepřizpůsobí. Potřebujete-li pro své potřeby 15 000 a instituce nabízí spotřebitelský úvěr pouze ve výši 20 000, rozhodně jej o 5 tisíc nesníží a vy si částku vypůjčíte (a také utratíte) celou.  O to složitější bude její navrácení.

 

Vybírání půjček je zábavou

Ze všech stran se na vás žene spousta informací o půjčkách, ale vy se v tom vůbec nevyznáte? Jak si půjčku vyřídit? Jaké jsou vlastně podmínky pro sjednání půjčky? Máte spoustu otázek, ale vlastně žádné odpovědi? Nebojte, nejste sami! Spousta lidí se v tom nevyzná. Je to ovšem velice jednoduché.

Jak si půjčku vyřídit?

Pokud jste již rozhodnuti, že si sjednáte půjčku u vaší banky, stačí přijít na jakoukoli pobočku. Na všech pobočkách s vámi půjčku sjednají a nemusíte tedy jezdit daleko. Půjčku si ve většině případů vyřídíte pohodlně a velice rychle. Spolu s pracovníkem banky posoudíte všechny možnosti v oblasti půjček, všechna rizika, která jsou s úvěry spojená, a pracovník následně vyhodnotí, zda je vůbec možné vám půjčku poskytnout.

Jaké jsou podmínky?

U většiny půjček je nutné splnit několik podmínek. Musí vám být nad 18 let, měli byste být schopni půjčky splácet, tedy mít trvalý příjem, to však není u všech půjček nutné a u některých typů úvěrů je také důležité vložit něco do zástavy. Do zástavy však vkládáte většinou, když se jedná o větší peněžní prostředky, které si půjčujete. U menších finančních částek stačí splnit pouze první podmínku.

Vše jsem splnil, mohu si půjčit

Po splnění všech podmínek podepíšete velice jednoduchou smlouvu a za pár minut už máte peníze. Půjčenou částku dostanete buď rovnou v hotovosti, takže ji můžete ihned použít, nebo ji obdržíte na vašem účtu. Peníze pak můžete využít, na co jen chcete.

 

Půjčka s úrokem 9000 %? I takové si mnozí vezmou

Půjčka s úrokem 9000 %? I takové si mnozí vezmou

Půjčka s úrokem 9000 %? I takové si mnozí vezmou

Nedávno se v médiích objevila informace o jedné polské důchodkyni, která se rozhodla vyřešit svou nepříznivou finanční situaci nebankovní půjčkou. Na tom by ještě nebylo nic až tak zarážejícího – po nebankovní půjčce sáhne ročně až několik stovek tisíc Čechů. Ovšem – co je psáno, to je dáno. Smlouva byla postavená na úroku čítající něco přes 9000%.

Je tohle vůbec možné?

V České republice vstoupila v platnost novela spotřebitelského zákona, která se zaměřila právě na nebankovní společnosti. Ty se v některých případech opírají o lichvářské praktiky, které mohou zoufalého člověka prahnoucí po finanční pomoci zruinovat a co více, udělat z něj bezdomovce. Novela tak řeší předražené telefonní linky, způsob vykonávání exekuce, směnky a v neposlední řadě také nepřiměřeně vysoké úroky. U nás byste se tedy s takto vysokým úrokem setkat neměli. V Polsku však výše úrokové sazby není nijak limitována.

Pozor na denní a roční úroky

Právě v těchto dvou slovech je tzv. „zakopán pes“. Mnoho lidí se sice v samotné smlouvě zaměří na výši úroku, ale již se neinformuje o tom, zda se jedná o úrok roční, měsíční, týdenní nebo denní. A právě denní úrok je tou největší hrozbou. Takových dvacet nebo třicet procent z vypůjčené částky se za rok vyšplhá ke vskutku nemalým cifrám.  Při podepisování jakéhokoli úvěru nebo hypotéky se zaměřte vždy na výši úroku, informaci, zda je úrok počítán po dnech, měsících nebo letech a v neposlední řadě také na informace o tom, zda si firma účtuje poplatky za zprostředkování, vyřízení nebo vedení úvěru (více o půjčkách bez poplatků zde). Tyto – na první pohled nepatrné poplatky totiž mohou placené úroky snadno převýšit.

 

Půjčka před výplatou vám zajistí Moneynow.cz

Rovněž jdete od výplaty k výplatě a právě nyní vám počty výdajů a příjmů nějak nevyšly? Máte kvůli tomu finanční problémy a nevíte, jak se z nich urychleně dostat ven? Přemýšlíte, že by vaše potíže s financemi vyřešila dobrá půjčka? Není problém vám zajistit i několikatisícovou půjčku s tím, že bude kompletně vyřízena během jediného dne i včetně poslání požadovaného obnosu na váš účet.

Nedostatek financí vyřešte rychle!
U MoneyNow získáte nebankovní půjčky od 1 500 do 10 000 Kč. Nejedná se o závratně vysoké sumy, ale mohou pomoci mnoha jedincům. Určitě stačí na pokrytí mnoha problémů v domácnosti a v životě. Proč se trápit, když je žádost o peníze tak snadná a rychlá? Peníze si zapůjčíte formou online služeb. Nemusíte se tedy nikam hrnout osobně a v pohodlí domova naleznete příslušné webové stránky. Zde si přečtete různé informace, které dosud neznáte a následně se stačí pustit do vyplňování online žádosti potřebnými údaji. Pochopitelně je dobré si předem rozhodnout o jakou zažádáte částku. Ke schvalování dojde během okamžiku a vy se ještě tentýž den dozvíte o souhlasu nebo zamítnutí. Jakmile bude vaše půjčka schválena, půjčená částka se vám poukáže do jedné hodiny na váš účet v bance.

Půjčky ihned
Žádosti o půjčky ihned se vyřizují velmi brzy.  Nevyžaduje se žádný poplatek předem, ale je potřeba poslat symbolickou jednu korunu z vašeho účtu. O nebankovní půjčky nejčastěji žádají senioři, mladé rodiny, studenti a nezaměstnaní. Půjčit si můžete na co chcete, nevyžaduje se udání konkrétního využití peněz. Půjčka online je velmi rychlá a jednoduchá, je však potřeba počítat i s včasným splacením. Splácení probíhá podle dohody v době patnásti nebo třiceti dní. Žádost o půjčku si vyplní jenom plnoletý zájemce. Vyřízení probíhá sedm dní v týdnu a 24 hodin denně. Peníze se posílají jen v pracovních dnech.